Kategorie
Informacje

Przegląd prasy po Pierogach

KGW Zaraszów aktywnie uczestniczyło w Jubileuszowym XX Ogólnopolskim Festiwalu W KRAINIE PIEROGÓW w Bychawie.

Bychawa.pl: Do konkursów na „Najlepsze Pierogi Festiwalu” oraz „Najładniejsze stoisko z pierogami” stanęło piętnaście drużyn: KGW „Karolinka” z Karolina, KGW Wola Duża, KGW Gałęzów-Kolonia Pierwsza, Domowa Kuchnia Babci Ewy, KGW Zaraszów, Charytatywne Pierogi „Pomagamy Wiktorii”, Stowarzyszenie Kobiet Nowoczesna Gospodyni w Świdnie, Stowarzyszenie Kobiet w Wandalinie, KGW Moniaki, KGW Piotrkówek, KGW Walentynów, Bychawskie Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych, Stowarzyszenie Kreatywna Bychawa, Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości oraz KGW Bychawa. Tym razem komisja konkursowa zyskała rangę międzynarodową – w jej składzie pojawili się przedstawiciele zaprzyjaźnionych z Bychawą miast – francuskiego La Chapelle-sur-Erdre oraz rumuńskiej miejscowości Ianca.

Mianem „Najlepszych Pierogów Festiwalu” okrzyknięto pierogi z kapustą i mięsem w cieście szpinakowym, które przygotowały panie z KGW Moniaki (gmina Urzędów).

W konkursie na „Najładniejsze stoisko z pierogami” zwyciężyło – już po raz kolejny – Bychawskie Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych – nic dziwnego, w końcu to Bychawa jest kosmiczną stolicą pierogów.

Zdjęcia prasowe.

kgw zaraszow bychawa pierogi
http://bychawa.pl/wielkie-swieto-ziemi-bychawskiej-za-nami-2/

https://www.dziennikwschodni.pl/powiat-lubelski/pierogowi-smakosze-spotkali-sie-w-bychawie-zdjecia,n,1000244016.html